Ogłoszenia

Strona Parafii Matki Odkupiciela w Łodzi

II Niedziela Zwykła, rok „A”
19 stycznia 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Dziś o godz. 15.30, spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków Żywego Różańca i Asysty Parafialnej.

 

– W Kościele Łódzkim trwają Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan. Podczas dzisiejszego nabożeństwa różańcowego o godz. 19.00 będziemy prosić Boga o braterstwo i wspólnotę pomiędzy wszystkimi uczniami Chrystusa.  Serdecznie zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji, która była przedmiotem troski samego Zbawiciela. Zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwach ekumenicznych, których program wywieszony jest w gablocie.

 

– Z racji 100. urodzin Św. Jana Pawła II, polscy biskupi organizują Narodową Pielgrzymkę do Rzymu. Centralnym jej wydarzeniem będzie Msza Święta pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w Bazylice św. Piotra w niedzielę 17 maja.  Aby uczestniczyć w tym wydarzeniu, nasza parafia, pod przewodnictwem ks. Piotra, organizuje dziesięciodniowy wyjazd autokarowy. Szczegółowy plan naszej parafialnej pielgrzymki znajdziemy w gablocie informacyjnej i na parafialnej stronie internetowej. O szczegóły wyjazdu możemy także osobiście zwracać się do ks. Piotra.

 

– Dziękując za dotychczasowe gościnne i życzliwe przyjmowanie kapłanów podczas tegorocznej kolędy, podajemy plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

 

Poniedziałek – 20 stycznia 2020 – od 16.00

 

Ø  ul. Tuszyńska 183

 

Ø  ul. Łazowskiego 40

 

Ø  ul. Kongresowa 29

 

Ø  ul. Żywotna 29, 45, 45 A, 64, 64 A i 66/68

 

 

 

Wtorek – 21 stycznia 2020 – od 16.00

 

Ø  ul. Jutrzenki 9 i 19

 

Ø  ul. Przedświt 6 i budownictwo indywidualne

 

 

 

Środa – 22 stycznia 2020 – od 16.00

 

Ø ul. Kwietniowa

 

Ø ul. Szkolna

 

 

 

Czwartek – 23 stycznia 2020 – od 16.00

 

Ø ul. Trybunalska z ościennymi – jeden kapłan od ul. Kosynierów Gdyńskich, drugi kapłan od ul. Paradnej

 

Ø  ul. Paradna 85 i 85A

 

Ø  ul. Luźna

 

Ø  ul. Żółta

 

          

 

Piątek – 24 stycznia 2020 – od 16.00

 

Ø  ul. Osobliwa

 

Ø  ul. Starościańska – od początku do końca

 

 

 

Sobota – 26 stycznia 2019 – od 10.00

 

Ø  ul. Bułgarska

 

Ø  ul. Przedświt 4, 8 i 10

 

 

 

Plan kolędy znajdziemy wraz z ogłoszeniami parafialnymi w gablocie informacyjnej oraz na parafialnej stronie internetowej. W wizycie kolędowej wspomaga nas: ks. Wasyl Płachotka z diecezji Łuckiej na Ukrainie.

 

– W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marka Słowińskiego, Leokadii Komorowskiej, Marii Leczek, Barbary Laskowskiej i Adama Głogowskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

PIELGRZYMKA  DO WŁOCH

 

Na stulecie urodzin Św. Jana Pawła II

 

 

 

Asyż, Loreto, Cascia/Św. Rita/, Rzym/miejsca związane z Janem Pawłem/, Castel Gandolfo/Letnia rezydencja papieży/, Monte Cassino, San. G. Rotondo/ o.Pio/, Monte San Angelo, Pompeje/Sanktuarium Różańca św./, Padwa, Wiedeń.

 

 

 

TERMIN    13.05 – 22.05.2020

 

 

 

1.Dzień. Zbiórka uczestników o godz.430. Wyjazd po Mszy św. Przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg/Bitwa o Wiedeń/. Kaplica polska. Przejazd na nocleg w ok. Udine.

 

 

 

2.Dzień. Śniadanie. Przejazd do Loreto. Nawiedzenie Sanktuarium Santa Casa i
MB. Loretańskiej. Przejazd do Asyżu miasta św. Franciszka. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej. Kolacja. Nocleg

 

 

 

3.Dzień. Śniadanie. Zwiedzanie Asyżu /miasta św. Franciszka/. Przejazd do Cascii miasta
św. Rity. Nawiedzenie miejsca urodzenia w Roccaparena. Kościół św. Montana. Msza św. Nawiedzenie Bazyliki i Grobu św. Rity oraz  Klasztoru. Przejazd na kolacje i nocleg w Cascii.

 

 

 

4.Dzień. Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra i Grobu św. Jana Pawła II. Nawiedzenie Bazylki św. Jana na Lateranie i Świętych Schodów. Przejazd na kolacje i Nocleg we Fiuggi.

 

 

 

5.Dzień. Śniadanie. Przejazd na Watykan, udział w Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w Bazylice św. Piotra. Zwiedzanie Rzymu, Kapitol, Fontanna di Trevi. Bazylika Maryjna Santa Maria Maggiore. Castel Gandolfo. Kolacja. Nocleg.

 

 

 

6.Dzień. Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Nawiedzenie Cmentarza Polskiego. Msza św. Przejazd do Pompei. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. Modlitwa Różańcowa. Kolacja. Nocleg

 

 

 

7.Dzień. Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium i Grobu św. Ojca  Pio. Msza św. Zwiedzanie Miejsc związanych z Ojcem Pio: Klasztor, Muzeum Ojca Pio, Droga Krzyżowa Czas na prywatna modlitwę. Przejazd do Monte San Angelo Sanktuarium św. Michała Archanioła. Nawiedzenie Sanktuarium. Kolacja. Nocleg.

 

 

 

8.Dzień. Śniadanie. Msza św. w kościele O. Pio. Przejazd do Rimini. Odpoczynek nad morzem. Kolacja i nocleg w Rimini nad Adriatykiem.

 

 

 

9.Dzien. Śniadanie. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki i Grobu św. Antoniego. Msza św. Przejazd do Wiednia. Krótkie zwiedzenie pięknego Wiednia. Słynne budowle na Ringu. Stare miasto. Kolacja. Nocleg.

 

 

 

10.Dzień. Śniadanie. Msza św. Przejazd do Polski do Wadowic miasta rodzinnego św. Jana Pawła II. Msza św. Nawiedzenie kościoła parafialnego gdzie był ochrzczony Karol Wojtyła i jego domu rodzinnego.

 

 

 

CENA  1950 zł +  40 euro na wstępy i opłaty

 

Świadczenia :

 

Przejazd komfortowym autokarem, Zakwaterowanie w Hotelach,

 

Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami. Wyżywienie wg. programu.

 

Opieka duchowa kapłana/codzienna eucharystia/.

 

Opieka pilota – przewodnika.