Ogłoszenia

Strona Parafii Matki Odkupiciela w Łodzi

V Niedziela Zwykła, rok „A”
9 lutego 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– W bieżącym tygodniu planujemy zakończyć wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Pragniemy z serca podziękować, za życzliwe przyjęcie, okazywaną nam gościnę i prawdziwie religijną atmosferę, która towarzyszyła tegorocznej kolędzie. Wypowiadamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii, składane podczas kolędy. Ks. Wasyl Płachotka, który wspierał nas w tegorocznym kolędowaniu, szczęśliwie powrócił już do swej wspólnoty na Ukrainie i bardzo prosił o złożenie gorących podziękowań za ofiary składane podczas ostatniej niedzieli jego pobytu pośród nas. Ofiary te są przeznaczone na budowę kościoła w jego parafii. Cieszymy się, że podczas tegorocznej kolędy, tak wiele katolickich rodzin przyjęło kapłanów w swoich domach, modląc się o dar Bożego błogosławieństwa na wszystkie dni nowego roku, dając tym samym czytelne świadectwo swej wiary w Boga i przynależności do Kościoła. Jeśli w którymś z domów, z jakichkolwiek powodów nie doszło do wizyty kapłana, bardzo prosimy o zgłaszanie się dziś w zakrystii, w celu ustalenia terminu kolędy.

 

Podajemy plan ostatnich dni kolędowych w tym tygodniu:

 

Poniedziałek – 10 lutego 2020 – od 16.00

 

Ø ul. Kongresowa 3, 5/7

 

Ø ul. Tuszyńska 101

 

 

 

Wtorek – 11 lutego 2020 – od 16.00

 

Ø ul. Tuszyńska 103/105 i 107/109

 

 

 

 

 

Środa –12 lutego 2020 – od 16.00

 

Ø ul. Tuszyńska 128, 130, 132, 133/135

 

 

 

Czwartek – 13 lutego 2020 – od 16.00

 

Ø ul. Tuszyńska 139/143

 

 

 

– Wczoraj w Bazylice Archikatedralnej, odbyła się inauguracja kolejnego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Dziękujemy naszej parafialnej grupie synodalnej za udział w tych uroczystościach i reprezentowanie naszej parafii. Od marca rozpoczną się robocze spotkania naszego zespołu synodalnego. Wszystkich parafian gorąco prosimy o modlitwę w intencji prac Synodu.

 

– We wtorek, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy 28. Światowy Dzień Chorych. Obchody tego dnia mają pogłębić naszą wrażliwość wobec osób, które utraciły zdrowie i zmagają się z chorobą, często długotrwałą i nieuleczalną. Tego dnia, o godz. 9.00 odprawimy w naszym kościele Mszę  w intencji chorych i cierpiących, połączoną z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii, zaś wszystkich zdrowych prosimy o zorganizowanie pomocy w dotarciu do kościoła osobom potrzebującym naszej opieki. Aby przyjąć sakrament namaszczenia trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Dlatego spowiedź tego dnia rozpocznie się od godz. 8.30.

 

– Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich którzy pragną wspomóc stworzenie pierwszego Hospicjum Stacjonarnego dla Dorosłych w Łodzi o przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie. Ulotki informacyjne znajdują się na ławkach z tyłu kościoła.

 

– W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian śp.  Emilii Wilk, Zofii Kubiak i Krystyny Zdrojewskiej. Prośmy dla nich o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

 

 

PIELGRZYMKA  DO WŁOCH

 

Na stulecie urodzin Św. Jana Pawła II

 

 

 

Asyż, Loreto, Cascia/Św. Rita/, Rzym/miejsca związane z Janem Pawłem/, Castel Gandolfo/Letnia rezydencja papieży/, Monte Cassino, San. G. Rotondo/ o.Pio/, Monte San Angelo, Pompeje/Sanktuarium Różańca św./, Padwa, Wiedeń.

 

 

 

TERMIN    13.05 – 22.05.2020

 

 

 

1.Dzień. Zbiórka uczestników o godz.430. Wyjazd po Mszy św. Przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg/Bitwa o Wiedeń/. Kaplica polska. Przejazd na nocleg w ok. Udine.

 

 

 

2.Dzień. Śniadanie. Przejazd do Loreto. Nawiedzenie Sanktuarium Santa Casa i
MB. Loretańskiej. Przejazd do Asyżu miasta św. Franciszka. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej. Kolacja. Nocleg

 

 

 

3.Dzień. Śniadanie. Zwiedzanie Asyżu /miasta św. Franciszka/. Przejazd do Cascii miasta
św. Rity. Nawiedzenie miejsca urodzenia w Roccaparena. Kościół św. Montana. Msza św. Nawiedzenie Bazyliki i Grobu św. Rity oraz  Klasztoru. Przejazd na kolacje i nocleg w Cascii.

 

 

 

4.Dzień. Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra i Grobu św. Jana Pawła II. Nawiedzenie Bazylki św. Jana na Lateranie i Świętych Schodów. Przejazd na kolacje i Nocleg we Fiuggi.

 

 

 

5.Dzień. Śniadanie. Przejazd na Watykan, udział w Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w Bazylice św. Piotra. Zwiedzanie Rzymu, Kapitol, Fontanna di Trevi. Bazylika Maryjna Santa Maria Maggiore. Castel Gandolfo. Kolacja. Nocleg.

 

 

 

6.Dzień. Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Nawiedzenie Cmentarza Polskiego. Msza św. Przejazd do Pompei. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej. Modlitwa Różańcowa. Kolacja. Nocleg

 

 

 

7.Dzień. Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium i Grobu św. Ojca  Pio. Msza św. Zwiedzanie Miejsc związanych z Ojcem Pio: Klasztor, Muzeum Ojca Pio, Droga Krzyżowa Czas na prywatna modlitwę. Przejazd do Monte San Angelo Sanktuarium św. Michała Archanioła. Nawiedzenie Sanktuarium. Kolacja. Nocleg.

 

 

 

8.Dzień. Śniadanie. Msza św. w kościele O. Pio. Przejazd do Rimini. Odpoczynek nad morzem. Kolacja i nocleg w Rimini nad Adriatykiem.

 

 

 

9.Dzien. Śniadanie. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki i Grobu św. Antoniego. Msza św. Przejazd do Wiednia. Krótkie zwiedzenie pięknego Wiednia. Słynne budowle na Ringu. Stare miasto. Kolacja. Nocleg.

 

 

 

10.Dzień. Śniadanie. Msza św. Przejazd do Polski do Wadowic miasta rodzinnego św. Jana Pawła II. Msza św. Nawiedzenie kościoła parafialnego gdzie był ochrzczony Karol Wojtyła i jego domu rodzinnego.

 

 

 

CENA  1950 zł +  40 euro na wstępy i opłaty

 

Świadczenia :

 

Przejazd komfortowym autokarem, Zakwaterowanie w Hotelach,

 

Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami. Wyżywienie wg. programu.

 

Opieka duchowa kapłana/codzienna eucharystia/.

 

Opieka pilota – przewodnika.