Strona Parafii Matki Odkupiciela w Łodzi

XXVIII Niedziela Zwykła, rok „C”
13 października 2019 r.

W miniony piątek przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci naszej patronki NMP Matki Odkupiciela. Uroczystej Mszy odpustowej przewodniczył ks. kanonik Benedykt Węglewski, drugi wikariusz naszej parafii, a obecnie proboszcz Parafii Św. Andrzeja Boboli w Łodzi – Nowosolnej. Jego obecność pośród nas uświadomiła nam, że owocami jego posługi kapłańskiej możemy cieszyć się do dziś. Serdecznie dziękujemy Asyście Parafialnej, Żywemu Różańcowi i wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowywanie naszej dorocznej uroczystości odpustowej.

– Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Dlatego już od dziś, w kancelarii i w zakrystii, przyjmujemy  wypominki, czyli imiona naszych bliskich zmarłych, za których modlimy się w każdą niedzielę przed pierwszą Mszą Świętą. Modlitwa za zmarłych, to nasz chrześcijański obowiązek, a także potrzeba serca. Zadbajmy o duchowe dobro naszych bliskich, którzy odeszli już do Pana. Kartki, na których możemy wypisać osoby zmarłe, znajdują się w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

– W najbliższy piątek przypada święto Łukasza Ewangelisty, a także dzień imienin ks. Łukasza Szmita. O godz. 18.00, podczas Mszy odprawianej w intencji solenizanta będzie także okazja do składania osobistych życzeń. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

Dziś obchodzimy  XIX Dzień Papieski.  Przed wszystkimi kościołami w Polsce przeprowadzana jest kwesta na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zapewnia stypendia dla zdolnych uczniów, pochodzących z ubogich rodzin. Ta fundacja, to żywy pomnik jaki nasz naród buduje św. Janowi Pawłowi II. Polecamy ofiarności wszystkich ten szlachetny cel.

– Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Przypominamy, że w naszym kościele są one odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej wieczorowej, zaś w niedziele o godz. 19.00.  Zachęcamy do odkrywania siły tej tradycyjnej modlitwy maryjnej.

– Październik, z ustanowienia papieża Franciszka jest miesiącem poświęconym misjom. W przyszłą niedzielę, podczas wszystkich Mszy Świętych, kazania o tematyce misyjnej będzie wygłaszał pasjonista o.  Tomasz Wójciak, wieloletni misjonarz w Republice Południowej Afryki.

Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Krystyny Chinek. Módlmy się dla niej o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.