Niedziela Zmartwychwstania, rok „C”
21 kwietnia 2019 r.

- Pragniemy wszystkim naszym parafianom oraz wszystkim odwiedzającym nas w te świąteczne dni gościom, złożyć najserdeczniejsze życzenia. Modlimy się, aby pokój i radość - pierwsze dary, jakie przyniósł swym uczniom zmartwychwstały Chrystus - stały się na zawsze udziałem każdego z Was. Gorąco życzymy, aby te świąteczne dni, przeżywane w miłujących się wspólnotach rodzinnych, były naznaczone doświadczaniem Bożej obecności i aby towarzyszyła im pełnia Bożego błogosławieństwa.

- Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, swoją pracą, modlitwą i zaangażowaniem, pomogli nam w głębokim przeżyciu Triduum Paschalnego. Dziękujemy siostrze Agnieszce, panom Jerzemu i Stanisławowi oraz wszystkim, którzy pod kierunkiem ks. Piotra przygotowali wymowną Ciemnicę oraz symboliczny Grób Pański. Gorące Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom składającym ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy ks. Łukaszowi i ministrantom za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy siostrze Agnieszce za udekorowanie kwiatami ołtarza oraz siostrom Reena’e [czyt. Rinie] i Lenny [czyt. Leni] za troskę o czystość świątyni i czuwanie w zakrystii podczas wszystkich ceremonii Triduum Paschalnego. Dziękujemy panu Piotrowi Kononowiczowi oraz młodzieżowemu zespołowi muzycznemu za przygotowanie śpiewów na całe Triduum, zarówno tych z użyciem organów i instrumentów muzycznych oraz za śpiewy a’capella. Dziękujemy wszystkim zespołom duszpasterskim za czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim. Gorące podziękowanie kierujemy pod adresem Asysty Parafialnej za zorganizowanie i przeprowadzenie procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przez cały czas trwania adoracji, czyli w Wielki Czwartek przy Ciemnicy oraz w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przy Grobie Pańskim, przychodzili do kościoła na chwile prywatnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Dziękujemy za liczną obecność na wszystkich nabożeństwach Triduum Paschalnego, a także na odprawianej w Wielki Piątek, w godzinie Męki Pańskiej, Drodze Krzyżowej. Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!

- Jutro, drugi dzień Świąt Paschalnych. Msze św. będą odprawiane w naszym kościele tak, jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy o godz. 20.00.

- W najbliższy czwartek na plebanii, po wieczornym nabożeństwie różańcowym, odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej.

- W najbliższy piątek, podczas Mszy o godz. 18.00, ks. biskup Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania kilkudziesięcioosobowej grupie młodzieży z naszej parafii. Kandydaci do bierzmowania wraz ze swymi rodzicami i świadkami spotykają się tego dnia w kościele o godz. 17.30.

- Za tydzień przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia, rozpoczynająca w Kościele Tydzień Miłosierdzia, w którym modlimy się za potrzebujących i wspomagamy ich materialnie. Przynieśmy tego dnia do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej, w których przez cały Wielki Post gromadziliśmy ofiary pieniężne. Zostaną one przeznaczone na pomoc osobom najbardziej potrzebujących materialnego wsparcia. Skarbonki z jałmużną wielkopostną będzie można składać w koszyku wystawionym w prezbiterium.

- W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie robocze naszej parafialnej grupy synodalnej.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tym bardziej, że pod nazwą Przewodnik Katolicki pojawił się nowy tygodnik opinii. Oferuje on bardzo wnikliwe artykuły pogłębiające rozumienie katolickiej nauki, dodatek dotyczący Kościoła łódzkiego oraz małą książeczkę z medytacjami na wszystkie dni miesiąca.

- W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: śp. Celiny Jóźwiak, Teresy Hajn i Marii Świtały. Módlmy się dla nich o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.