XII Niedziela Zwykła, rok „C”
16 czerwca 2019 r.

- Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i wielką pracowitością przyczynili się do zorganizowania w miniony czwartek okazałej procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w udekorowanie kościoła, przygotowanie czterech ołtarzy i dekoracyjne oznaczenie całej trasy na procesję eucharystyczną. Dziękujemy Asyście Parafialnej, przedstawicielom Żywego Różańca, Rodzinie Karolańskiej i Wspólnocie Neokatechumenalnej. Dziękujemy katechetom, ministrantom i wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem chcieli zamanifestować, że Chrystus, obecny pośród nas w eucharystycznym znaku chleba, jest naszym największym skarbem. Dziękujemy tym, którzy przystroili okna, ogrodzenia i bramy swoich domów. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy po procesji, rozebrali dekorację trasy i ołtarze eucharystyczne. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiaty przed Najświętszym Sakramentem oraz ich rodzicom. Dziękujemy panu organiście za przygotowanie oprawy muzycznej i każdemu z osobna, kto przyczynił się tego dnia do publicznego wyznania wiary, że w Najświętszym Sakramencie obecny jest nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.

- Gorąco zachęcamy do udziału w trwających obchodach Oktawy Bożego Ciała. Każdego dnia tej oktawy, aż do przypadającej w najbliższy piątek, Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, nabożeństwo czerwcowe po wieczorowej Mszy łączymy z procesją eucharystyczną dookoła kościoła. Dziś nabożeństwo czerwcowe i procesja o godz. 17.15.

- We czwartek, na Mszy świętej o godz. 18.00, odbędzie się obrzęd poświęcenia wianków. Tego dnia będziemy też modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.

- W piątek, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia nie ma postu i można spożywać pokarmy mięsne.

- W tym tygodniu będziemy obchodzić imieniny ks. Prałata i ks. Piotra. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji jubilatów: Msza Święta w intencji ks. Prałata będzie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00, zaś w intencji ks. Piotra w sobotę o godz. 7.00.

- Wczoraj, grupa dzieci z naszej scholii parafialnej, pod opieką ks. Piotra i s. Agnieszki wyjechała na tygodniowy wypoczynek nad Jezioro Ślesińskie.

- Przypominamy, że od pierwszej niedzieli lipca będzie obowiązywał wakacyjny porządek niedzielnych Mszy Świętych. Oznacza to, że od niedzieli 7 lipca, aż do ostatniej niedzieli sierpnia będą one odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 20.00. Niedzielne nabożeństwo będzie odprawiane o godz. 19.15.

- W minionym tygodniu, odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jerzego Jagieły i Andrzeja Chinka. Prośmy dla nich o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…