Strona Parafii Matki Odkupiciela w Łodzi

Zesłanie Ducha Świętego, rok „B”

19 maja 2024 r.

– Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty, bezpośrednio po wieczorowej Mszy Świętej, zaś w niedziele o godz. 19.00. Po nabożeństwie majowym odmawiamy różaniec. Modlimy się za wszystkich parafian. Prosimy także o skruchę serc dla agresorów i zakończenie działań wojennych na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Modlimy się również o jedność w naszym narodzie,  poszanowanie prawa do życia  i troskę o wielkie dobro wspólne jakim jest nasza Ojczyzna. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

– Tak jak dziś, podobnie w przyszłą niedzielę, na Mszy o godz. 11.00 druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej.  Nabożeństwo pokutne, połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci oraz rodziców w sobotę o godz. 10.00

– Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Leszka Bilasa. Módlmy się dla niego o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Link do dokumentów synodalnych:

IV-Synod-AŁ.pdf (synodlodz.pl)