Strona Parafii Matki Odkupiciela w Łodzi

I Niedziela Wielkiego Postu, rok „B”

18 lutego 2024 r.

– Trwa Wielki Post, w którym Kościół proponuje nam tradycyjne modlitwy pasyjne.

– Przypominamy, że nabożeństwo Drogi Krzyżowej, jest celebrowane w naszej świątyni we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00, 17.00 i 20.00. W najbliższy piątek na drogę krzyżową o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci I komunijne z klasy III B.

Nabożeństwo Gorzkich Żali, jest odprawiane w naszym kościele w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 19.00. Podczas tych nabożeństw, które są rozważaniem Męki Pana Jezusa podjętej dla naszego zbawienia, głosimy kazania o tematyce pasyjnej.

– Na stopniach prezbiterium znajdują się  skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Możemy zabrać je do domów, aby wypełnione ofiarami pochodzącymi z naszych codziennych, dobrowolnych wyrzeczeń, przynieś do kościoła pod koniec Wielkiego Postu. Zebrane w ten sposób środki będą przeznaczone na działalność charytatywną prowadzoną w naszej parafii.

– Serdecznie zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

– W naszym kościele każdego dnia, po wieczorowej Mszy Świętej, trwamy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem dziękując Bogu za zachowanie nas podczas pandemii, prosimy o skruchę dla agresorów i zakończenie działań wojennych na Ukrainie i w Ziemi Świętej. Modlimy się także o jedność w naszym narodzie i poszanowanie dobra wspólnego jakim jest nasza Ojczyzna. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie. Modlitwa w tych ważnych intencjach, może być doskonałą okazją do wypełnienia jednego z zaleceń, jakie Kościół proponuje nam w okresie Wielkiego Postu, a którymi są: post, modlitwa i jałmużna.

– W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Sławomira Kołodziejczaka. Prośmy dla niego o łaskę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

– Link do dokumentów synodalnych:

IV-Synod-AŁ.pdf (synodlodz.pl)