XVI Niedziela Zwykła, rok „B”

21 lipca 2024 r.

– Dziś po wszystkich Mszach, święcimy pojazdy mechaniczne i zbieramy ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Udział w akcji jest wyrazem wdzięczności Bogu za bezpiecznie odbyte podróże i polega na ofiarowaniu 1 gr. za każdy szczęśliwie przejechany kilometr. Po błogosławieństwie kończącym Mszę Św. odmówimy modlitwę nad pojazdami, a później zapraszamy wszystkich kierowców do przejechania swymi pojazdami przed kościołem, w celu poświęcenia ich wodą święconą. Każdy z kierujących otrzyma wizerunek Św. Krzysztofa i będzie mógł złożyć ofiarę na rzecz polskich misjonarzy.

Przypominamy o aktualnym do ostatniej niedzieli sierpnia niedzielnym porządku Mszy Świętych. Oznacza on, że Msze Święte w naszym kościele odprawiane są o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 20.00. Niedzielne nabożeństwo jest odprawiane o godz. 19.00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.

Każdego dnia powszedniego, po wieczorowej Mszy Świętej, zaś w niedziele o godz. 19.00, odbywa się w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego odmawiamy różaniec. Serdecznie zapraszamy do tej wspólnej modlitwy, w której błagamy Boga o jedność naszego narodu i poszanowanie dobra wspólnego jakim jest nasza Ojczyzna, modlimy się również o skruszenie serc agresorów i trwały pokój na Ukrainie i w ziemi Świętej.

– W piątek przypada liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Nie zapomnijmy tego dnia wypowiedzieć wdzięczności wobec naszych rodziców i dziadków.

– W minionym tygodniu, odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Eugenii Szczepańskiej. Prośmy dla niej o łaskę życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

– Link do dokumentów synodalnych:

IV-Synod-AŁ.pdf (synodlodz.pl)